02.04.20

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм


У цей день  волонтери закликають долучитися до висвітлення проблем дітей і дорослих із цією особливістю та на знак підтримки надягнути щось блакитне.

За останні 10 років кількість людей із аутизмом у світі збільшилася в сотні разів. Слово «аутизм» походить від грецького autos – «сам», а аутизм — «занурення у себе». Людям із цим розладом дуже важко комунікувати зі світом і спілкуватися з іншими людьми. Аутизм позначається на інтелекті, але іноді інтелектуальні здібності хворих на цю недугу значно перевищують середній рівень розумових здібностей пересічних людей.

Аутизм: сигнали, що мають насторожити
Труднощі в соціальній сфері: дитина може не виявляти цікавості до ігор із дітьми чи рідними або до будь-якої іншої взаємодії.

Проблеми комунікації: можлива відсутність або затримка мовлення, дитина не повторює за дорослими звуків, не всміхається у відповідь на усмішку, не виявляє емоцій за допомогою міміки у віці понад 9 місяців, також можлива відсутність дитячого лепетання у віці 12 місяців, відсутність звичайних жестів, таких, як показування пальцем, простягання руки, щоб дотягтися або помахати на прощання, у віці один рік та більше – відсутність реакції при звертанні на ім’я . Можуть бути труднощі при контакті віч-у-віч.

Дивна поведінка (рухи, що повторюються): дитина може, наприклад, упродовж тривалого часу крутитися, розгойдуватися, лаштувати іграшки в лінію тощо.

Проблеми з моторикою: складнощі стосовно координації рухів, ходіння навшпиньки.

Сенсорні проблеми: підвищена чутливість до шуму, музики, світла, одягу, запахів, купання.

Аутизм не виліковний, але при своєчасній діагностиці та корекційному втручанні, дитина може бути адаптована до життя у дорослому віці.

Діти з аутизмом поруч із нами, і вони – це частина нашого суспільства.
Стань супергероєм для дитини з аутизмом!
Одягай блакитне, поширюй інформацію про аутизм!